sobota 7. októbra 2017

TRÁPIA VÁS PIGMENTOVÉ ŠKVRNY? AKO A ČÍM ICH ZAKRYJETE!

ahojte krásky,

na mojej facebokovskej stránke som sa pýtala, aké problémy vás trápia. Či sú to veci okolo pleti či makeupu. V tejto časti môjho blogu sa povenujem týmto otázkam a budem len rada, ak zazdieľate medzi kamarátkami, ktoré sa trebárs neradi vyjadrujú na verejnosti, ale sa im jednoducho tieto informácie zídu. Pretože problém okolo pigmentácií je rozšírený a často diskutovaný. Žiaľ táto téma sa nedá zhrnúť do pár viet, pretože by ste nedostali dôkladné informácie. Tak prepáčte za dlhý príspevok, ale tu sa to "musí".:)

Trápia vás PIGMENTOVÉ ŠKVRNY na tvári?
 Pigmentové škvrny a ich odstránenie natrvalo je problém, a tomuto sa venovať nechcem. Ale pýtali ste sa na krytie, ako ich kryť najmä v lete, a čím, aby to držalo a nestekalo. No nie je to len záležitosť leta, taktiež zimy.

Pár užitočných rád ku pigmentáciám
 • nepoužívajte svetlejší makeup, tým tie škvrny nezakryjete
 • nepoužívajte príliš tmavý makeup, najmä nie taký tmavý ako sú samotné pigmentové škvrny
 • držte sa svojho farebného tónu, to znamená, ak ste olivová/do žlta/, používajte tóny so žltým odtieňom, ak ste ružová používajte ružový podtón
 • POUŽÍVAJTE MAKEUP /KAMUFLÁŽ/ FAREBNE NIEČO MEDZI TÝM
 • podľa môjho názoru nie je nutné používať farebné bázy, nie som si istá či ako laici to dáte
 • radšej dobrú kamufláž-extra krycí špeciálny korektor, makeup ..a miešať, nebáť sa
 • to, ako sa vám podarí pigm.fľaky zakryť, záleží aj od textúry alebo hustoty kamufláže či makeupu, niekedy má korektor hrubšiu textúru a môže ho byť viac vidieť
 • ak máte len makeup, jeho kryciu schopnosť zvýšite pomocou štetca alebo hubky
 • zvýšenie krycej schopnosti sa vám podarí aj keď ho necháte na vzduchu zoxidovať
 • aby vám celkovo makeup či kamufláž držala, pretože máte napríklad mastnejšiu pleť, potrebujete ešte fixatér na makeup,v lete ideál z Urban Decay All nighter /horúčavy/ alebo i Makeup studio.
 • MOJE NAJOBĽÚBENEJŠIE TYPY : na fotkách uvidíte pár kamufláží a makeupov. Na konci spomeniem ešte ďalšie korektory, ktoré na fotkách nebudú, ale dajú sa použiť

Na fotkách uvidíte moju vlastnú hyperpigentáciu na líci a jej krytie po jednotlivých kamuflážach. Ešte by som dodala, že fotky sú robené pri rôznom svetle, ale snažila som sa ukázať čo najhodnovernejšie jednotlivé krytia.Estée Lauder Double wear maximum cover je top produkt. Zaplatíte okolo 40,- Eur, ale prebolí to.:) Kto nechce investovať toľko do kozmetiky, pre toho sú ďalšie produkty.


Lacná varianta od Dermacolu namiesto Estée Lauder. Trošku hrubšia texúra, ale rovnako dobré krytie. Rozdiel cítite v jemnosti produktu, v tom je tajomstvo aj cena.


Na fotke sú mini kamufláže Make up cover od Dermacolu, ktoré sa predávali v špeciálnom balení. V každom prípade je týchto makeupov k dispozícií 12 a vy si ich viete rôzne kombinovať, keďže v tomto prípade ide o cenu 9,90,- Eur, nájdete TU alebo v špecializovanej predajni v Auparku. Dermacol plánuje otvoriť ďalšie predajne s plným sortimentom. Sú ženy, ktoré ho používajú na celú pleť, no skôr ho doporučujem lokálne. Zase Estée Lauder mám vyskúšaný na celú pleť, a je to úplne v poriadku, príde mi to prirodzené, čiže opäť rozdielom je štruktúra. 


Skôr korektor ako kamufláž, SECRET COVER CREAM CONCEALER matte finish. Balenie korektoru je luxusné. Korektor je hustejšej textúry, dá sa používať i na kruhy pod očami, i na spomínané pigmentácie. Toto je odtieň  01 Warm Beige. Odtieň mi príde skôr broskyňovej farby. Spolu s makeupom si viete pozakrývať, čo potrebujete. Ide skôr o taký multifunkčnejší typ korektoru, ktorý nanášate prstami, štetcom alebo hubkou. Je pevný, matný a vhodnejší možno skôr pre zmiešanú pleť. Milani je americká značka, cenovo dostupná a nájdete ju TU-korektor. Nemám ho tu na fotke, ale z tejto značky mimoriadne schvaľujem makeup MILANI CONCEAL + PERFECT. Výborne kryje a vlastne už obsahuje korektor. 


MILANI RETOUCH + ERASE je strašne chutný malý korektorík, ktorý má navrchu veľmi populárnu malilinkú hubku, cez ktorú vychádza makeup. Už keď som ho prvý krát videla, veľmi ma upútalo balenie, bol mi veľmi sympatický a chcela som túto vecičku vyskúšať. Ale celkovo by ho som nezaradzovala medzi korektory resp. kamufláže, úplne vhodné na krytie pigmentácií. Nemá vysokú kryciu schopnosť, je to skôr typ veľmi príjemného ľahkého korektoru na kruhy pod očami s jemným liftingovým účinkom. Textúra je hodvábna a zľahka matná. Pigmentové škvrny s pokožkou skôr jemne zlial dokopy, čo je tiež určitý veľmi prirodzený typ krytia, ak by si niekto prial takéto riešenie.  Hubka na konci produktu je len miesto, z ktorého vychádza substancia, na nanášanie nie je tento aplikátor vhodný. Skôr len vytlačte a použite prsty. S prstami vyzerá prirodzene. Na obrázku je odtieň 01 Fair, čo je nasvetlejší odtieň a nájdete tento produkt TU- Milani. Celkovo je na výber 6 odtieňov a stojí 9,86,-Eur.


PRO.CONCEAL HD.HIGH-DEFINITION  OD L.A. Girl som už spomínala niekde vo svojich blogoch. Má veľmi šikovný štetcový aplikátor a aj konzistencia je krémová. Ľahko sa s ním manipuluje. Všeobecne kryje veľmi dobre, a pre vizážistu je to dokonalý produkt na všeho krytie. No napriek tomu si nie som istá, či aj pre laika. Je nutné ho vyskúšať. Má absolútnu dokonalú cenu okolo 4,- Eur, čo nikoho nezabolí, a tak je možnosť si objednať i viac odtieňov a vzájomne miešať. Napríklad na výrazné kruhy pod očami alebo kontúrovanie je top. Pri tých pigmentáciach je nutné ho zapracovať. Je to, ale iste vec vkusu, názoru či šikovnosti. Na výber je 13 odtieňov a nájdete ho TU-korektor.

No a posledným zo skúšaných produktov a musím povedať, že ten najnevhodnejší je tiež od značky L.A.Girl COLORS COVER UP! Je to klasická vysúvacia tyčinka, ktorá vyzerá ako bežný korektor pre tínedžerky. Tá textúra je strašne jemná, dosť neviditeľná, ťažko sa nanáša. Vlastne poskytuje len akýsi veľmi decentný film na pleti, ktorý prakticky nerobí nič. Tento produkt za mňa určite nie, a obávam sa, že pre nikoho. Pripomína také tie lacné a nefunkčné prípravky, ktoré sa vyskytujú v značkách pre veľmi mladých ľudí. Akoby "toto je môj prvý korektor". Ale nič nerobí, čiže, asi ani ako prvý korektor. 

Pred časom som sa na mojej fb fanpage pýtala, čo by vás zaujímalo. Práve toto bola jedna z otázok, hoci išlo najmä o letné obdobie a trvácnosť makeupu. Trvácnosť makeupu či korektorov v prípade ako sú pigmentácie je nutná i v zimnom období, už i kvôli sneženiu napríklad. Tie najtrvácnejšie typy sú produkty od Estée Lauder Double wear rada alebo napríklad Shiseido Sun protection makeup (vodeodolný makeup s spf30), ten tu nebol ešte spomínaný. Veľmi rada ho používam napríklad na nevesty pri líčení. Druhým riešením a to platí pre akýkoľvek makeup je používanie fixačných sprejov ako v lete,tak i v zime. A v neposlednom rade správna technika. S makeupmi a korektormi nešetríme, ale zase omietka tiež nie je "in". /To si len niektoré myslia, vzhľadom na instagram bohatý na videá s kontúrovaním:)/ Nie všetko čo je na webe, je i správne, ale toto sa týka vlastne všetkého. Nielen tejto brandže.

Aby som sa dostala k spomenutiu ešte dobrých tekutých makeupov, ktoré dobre kryjú:
spomínané Shiseido Sun protection makeup, Shiseido stick foundation, MAC Studio fix, Dermacol 24 hodinový makeup, spomínaný Milani makeup, Bronx Colors waterproof foundation, Double wear makeup od Estée Lauder, Armani Power fabric, Artdeco kamufláž, Max Factor Pan stick, Paese Long cover camouflage..

Ku koncu snáď len toľko, že sa vám snáď tento môj hyperpigmentačný príspevok páčil. Ak áno, hoďte do komentu a ak nie, tak to urobte aj tak, posunie ma to opäť ďalej. A ak sa vám príspevok páčil a našli ste ste ho na facebooku, prosím lajknite alebo zdieľajte ho.

Majte sa krásne:)Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára